ماشین لباسشویی ایرانی بخریم یا خارجی؟

شاید آن روزهای نخست که لباسشویی ها پا به بازار گذاشتند و همه از آن به عنوان کالایی لوکس برای طبقه از ما بهتران یاد می کردند هیچکس فکرش را هم نمیکرد که روزی این دستگاه آنچنان محبوب شود که در صدر جدول کالاهای ضروری هر خانواده قرار بگیرد. این روزها بازار ماشین لباسشویی چنان داغ است و شدت تنوع آنچنان بالا، که اگر بدون آشنایی و آمادگی قبلی درباره برند ها و آپشن های هر دستگاه، برای خرید روانه بازار شوید به دلیل ازدیاد تنوع دچار سرگیجه می شوید و نمی دانید سراغ گران بروید یا ارزان، فول آپشن بهتر است یا ساده، خارجی بخرید یا ایرانی…. اما براستی برای خرید لباسشویی، خارجی اش بهتر است یا داخلی؟ اصلا ایران به آن مرحله ای از خود کفایی رسیده است که محصولی هم رده نمونه های خارجی تولید کند؟ برای پاسخ به این سوال برای چند دقیقه کوتاه همراه ما باشید تا کیفیت و آپشن های لباسشویی های کمپانی پاکشوما که به عنوان برندی قوی در ایران فعال است را با ویژگی های لباسشویی های خارجی مقایسه کنیم.

طراحی و ظاهر

ظاهر هر کالا  به عنوان یکی از مهمترین المان های خرید، می تواند اولین معیار مشتری برای قضاوت آن محصول و حتی آن برند باشد. مسلما در چنین بازار متنوعی اگر با دستگاهی با ظاهری قدیمی و از مد افتاده رو به رو شوید، بی هیچ درنگی آن را رد کرده و سراغ کالایی با طراحی زیباتر میروید. خبر خوب در این زمینه آن است که پاکشوما از نظر طراحی و ظاهر رقابت بسیار تنگاتنگی با برند های لوکس و برتر اروپایی دارد. نمونه های موجود در پاکشوما سنتر؛ وبسایت فروشگاهی این برند، گواه صادقی بر این مدعاست.

میزان مصرف انرژی

بدیهی است که با توجه به قبوض کمر شکن آب و برق، هیچ مصرف کننده عاقلی به سراغ رتبه انرژی پایین تر از Aنخواهد رفت. از آنجایی که مردم به نسبت  سال های گذشته در رابطه با خرید لوازم خانگی هوشمندی بیشتری پیدا کرده اند، قبل از خرید ، انتخاب هایشان را از نظر فنی مورد بررسی قرار می دهند و در نهایت کم مصرف ترین و با کیفیت ترین را خرید می کنند. پاکشوما نیز به همین منظور همانند قوی ترین برند های خارجی، در تولید لباسشویی های خود از تکنولوژی کم مصرف ترین موتور های روز بازار(اینورتر و BLDC) بهره برده است.

علاوه بر این در جدیدترین سری لباسشویی های پاکشوما با افزوده شدن سنسور تعیین وزن و شستشوی تاخیری کاربر می تواند بدون نیز به پر شدن کامل مخزن، دستگاه را روشن کند که در آن صورت با توجه به وزن لباس، میزان مصرف برق و انرژی نیز کاهش می یابد. از سوی دیگر ویژگی شستشوی تاخیری به شما کمک میکند که با تنظیم برنامه به دستگاه دستور دهید که کار شستشو را در ساعات کم بار مصرف آغاز کند. ویژگی طلایی دیگر در این زمینه آن است که پاکشوما با داشتن دو شیر ورودی آب گرم و سرد به دستگاه کمک می کند که در شستشوهایی که به آب گرم نیاز است، به جای گرم کردن آب توسط خود دستگاه و مصرف برق بالا از شیر آب گرم استفاده کند تا از هدر رفتن انرژی جلوگیری شود.  بدین ترتیب خانواده لباسشویی های پاکشوما در کاهش مصرف انرژی، تاثیر چشم گیری خواهند داشت.

برنامه های متنوع، شستشوی حرفه ای تر

داشتن برنامه های متنوع برای شستشو تا آنجایی که باعث سردرگمی و گیج شدن شما نشود، یکی از محاسن ماشین لباسشویی محسوب میشود. اگر تا به حال سری به فروشگاه اینترنتی پاکشوما سنتر زده باشید، حتما دیده اید یکی از شعارهای جالب پاکشوما؛ شستشوی همزمان رنگ هاست. به کمک این ویژگی شما میتوانید انواع لباسهای رنگی خود را با خیال راحت باهم بشویید و بدون ذره ای تغییر رنگ تحویل بگیرید. قابلیت افزودن لباس حین شستشو ویژگی وسوسه برانگیزی است که در دستگاه های جدید برندهای مطرح جهان به چشم میخورد که البته پاکشوما نیز از این قافله عقب نمانده و آن را در جدید ترین مدل های خود گنجانده است. این ویژگی مورد علاقه خانم هایی است که پس از شروع کار دستگاه، ناگهان به یاد می آورند که چند تکه لباس جامانده است. سیستم شستشوی ضد  چروک نیز از آن دست قابلیت های کاربردی برای زمان هایی است که فرصتی برای اتوکشی لباس ندارید و با زدن یک دکمه ، لباسشویی مهربانتان کار اتوکشی شما را هم به عهده می گیرد. علاوه بر این شستشوی لباس کودک، لباس های پشمی، لباس های زیر و حتی البسه سنگین مانند پتو و پرده نیز از جمله قابلیت های بی نظیری است که لباسشویی های پاکشوما برای مصرف کنندگان به ارمغان آورده اند.

بی سرو صداتر ها محبوب ترند

سرو صدای بالا و حرکت ها سنگین لرزشی هنگام شستشو در دور خشک کن از جمله معضلاتی است که بسیاری از مصرف کنندگان لباسشویی را به ستوه آورده است. هر چند گاها علت آن به تراز نبودن دستگاه نیز باز می گردد، اما با این حال برخی از لرزش و صداهای آزاردهنده لباسشویی ها نیز به دلیل ضعف فنی خود دستگاه میباشد که حتی در برندهای خارجی نیز مشاهده میشود. بنابراین بسیار حائز اهمیت است که از میزان لرزش و صدای دستگاه تان در دور خشک کن مطمئن شوید  تا در آینده از خرید خود پشیمان نشوید.

براساس بازخورد مشتریان از سری آخر لباسشویی های پاکشوما در وبسایت پاکشوما سنتر و منابع دیگر ، این دستگاه های چنان ساکت و کم لرزش اند که گاها مشتریان در حین شستشو، با دقت به لباسشویی خود خیره می شوند تا مطمئن شوند که دستگاه همچنان در حال طی کردن پروسه شستشوست.

پشتبانی طلایی را دست کم نگیرید

در نهایت نکته دیگری که در انتخاب خود باید مورد توجه قرار دهید، پشتیبانی صادقانه است. برای اینکار بهتر است قبل از خرید سری به فروشگاه های معتبر آنلاین بزنید و نظر کاربران درباره خدمات پس از فروش برندهای مختلف را بررسی کنید تا بدین وسیله بتوانید برندهایی که پس از فروش کالایشان، دیگر پاسخگوی نیازهای مشتریان نیستند را از سایر برندها تفکیک کنید. در این زمینه بسیاری بر این باورند که خرید از برند وطنی ، خدمات پس از فروش بهتری را در پی خواهد داشت، چرا که شما شرکت سازنده را به خوبی می شناسید و میدانید که کارخانه آن نیز در کشورخودتان است و در صورت بروز مشکل به راحتی به آنها دسترسی دارید.

به عنوان جمع بندی میتوان نتیجه گرفت که کشورمان حداقل در صنعت ماشین لباسشویی در جایگاه خوبی قرار دارد و خوشبختانه در حال رقابتی سازنده و البته تنگاتنگ با برندهای مطرح و ابر قدرت بین المللی است، اما این مساله که با توجه به سبک زندگی کدام یک از دستگاه های موجود در بازار مناسب خانواده شماست، تصمیمی است که نهایتا  به خود شما باز می گردد.